به نام عالم بی همتا

با توجه به اهمیت روز افزون انرژی و افزایش قیمت آن در دنیا، تحلیل سیستم‌های تولید انرژی و بهینه‌سازی سیستم‌های مصرف کننده انرژی از موضوعات کلیدی در رشته های مهندسی مرتبط با انرژی است. در طراحی سیستم های انرژی بعد از تحلیل ترمودینامیکی (حل معادلات بقاء جرم و انرژی برای اجزاء سیستم)، تحلیل اگزرژی برای سیستم انجام می‌پذیرد تا اجزای با بیشترین بازگشت ناپذیری و اتلاف انرژی مشخص شوند و سعی در کاهش اتلافات انرژی خواهد بود. سپس تحلیل اگزرژواکونومیک برای سیستم صورت می‌پذیرد تا بحث هزینه خرید اجزاء در کنار مسائل انرژی لحاظ شود. بنابراین، تحلیل سیستم‌های انرژی از دیدگاه انرژی، اگزرژی و  اگزرژواکونومیک ضروری است.

از این رو گروه مهندسی مکانیک دانشگاه ازاد اسلامي واحد علي آباد كتول با همکاری اعضای هیات علمی توانمند دانشگاه‌ها و صنایع مرتبط با انرژی مانند نیروگاه‌ها و شرکت گاز، اقدام به برگزاری همایشی با عنوان "اولین همایش ملی تحلیل انرژی، اگزرژی و اگزرژواکونومیک سیستمهای انرژی" نموده است که با یاری خداوند متعال در24 آبان ماه 1400 برگزار خواهد شد.

کمیته برگزاری کنفرانس از کلیه پژوهشگران، صاحب نظران، متخصصان و علاقمندان در رشته های مختلف مرتبط با موضوع انرژی، دعوت می‌نماید مقالات خود را با توجه به محورهای همایش،  از طریق سایت همایش به سامانه دبیرخانه کنفرانس ارسال نمایند.

با تشکر

دبیر همایش

 

                                                                         

                                                                                                

 
all right reserved,aliabadiau.ac.ir
تمامی حقوق این سایت برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول محفوظ می باشد.